lapkričio 20 DIENA

Peršalimas nėštumo metu: kaip gydomas?

Peršalimas nėštumo metu gali kelti rūpesčių. Šiuo laikotarpiu, būsimos mamos bei vaikelio sveikata tampa jautresnė bet kokiam sveikatos sutrikimui. Nors dažniausiai peršalimas yra visiškai nepavojingas, nėštumo metu reikia būti itin atsargioms ir imtis tinkamų gydymo priemonių, kad nėštumas išliktų saugus. 

Šiame straipsnyje, kartu su „Drops Clinic“ gydytojais aptarsime, kokie gydymo būdai ir prevencinės priemonės yra tinkamos peršalimo metu, kad būtų užtikrintas saugus nėštumas ir mamos bei būsimo vaikelio gerovė. Taip pat apžvelgsime atvejus, kada būtina kreiptis į gydytoją.

Kada dėl peršalimo nėštumo metu būtina kreiptis į gydytoją?

Peršalimas nėštumo metu dažniausiai neturėtų kelti papildomų rūpesčių. Tačiau tam tikrais atvejais peršalimo nėštumo metu pasekmės gali turėti įtakos būsimos mamos ir vaikelio sveikatai. Todėl būtina kreiptis į gydytoją, jei:

  • Karščiavimas išlieka kelias dienas arba pastebite, kad jums tampa sunku kvėpuoti. Tai gali būti rimtesnės būklės požymis, kuris reikalauja nedelsiant konsultuotis su gydytoju.
  • Jūsų temperatūra pakyla virš 37,5–38⁰C. Pasitarkite su gydytoju, nes tai gali būti infekcijos požymis. 
  • Peršalimo simptomai nepagerėja per kelias paras, net jei jie nėra labai sunkūs. 
  • Užklupo peršalimas ankstyvo nėštumo metu. Jis gali turėti rimtų pasekmių kūdikiui, todėl būtina išlikti ypač atsargiai ir pasirūpinti savo sveikata.

Net jei peršalimas yra lengvas, gydytojo konsultacija vis tiek gali būti naudinga. Nėštumo metu moters imunitetas gali susilpnėti, todėl net paprastas peršalimas gali turėti pasekmių.

Jei nėštumo metu susiduriate su peršalimu ar kitais sveikatos sutrikimais, neabejokite kreiptis į šeimos gydytoją. Šeimos medicina yra pirmas žingsnis sveikatos problemoms spręsti. „Drops Clinic“ šeimos klinikoje dirbantys specialistai išklausys jūsų nusiskundimus ir rūpesčius, atliks reikiamus tyrimus ir paskirs gydymo būdą, kuris nekels pavojaus būsimam vaikeliui. Daugiau informacijos ieškokite čia.

Kaip gydomas peršalimas nėštumo metu?

Peršalimas nėštumo metu gali būti nepatogus, bet dažniausiai nesukelia rimtų pavojų jei laiku imamasi tinkamo gydymo. Yra keletas saugių būdų, kaip palengvinti peršalimo simptomus nėštumo metu:

  • Gerkite daug skysčių. Tai padės išvengti organizmo dehidratacijos ir padidins imuninės sistemos gebėjimą kovoti su infekcija.
  • Jei jaučiate užgulusią nosį, išbandykite garų inhaliacijas. Į dubenį karšto vandens įlašinkite keletą lašų eukalipto aliejaus ir kurį laiką pakvėpuokite kylančiais garais. Taip pat gali padėti ir karštas dušas. O jeigu natūralios priemonės nepadeda, galite pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku dėl nosies purškalo vartojimo.
  • Jei skauda gerklę, gerkite arbatas arba karštą vandenį su medumi ir citrina, naudokite mėtinius ledinukus. Taip pat galite pasitelkti vaistus ar mikstūrą nuo kosulio, bet tik tuo atveju, jei tai leido gydytojas.
  • Jei jaučiate galvos skausmą arba pakyla temperatūra, galite išgerti paracetamolio. Tačiau tai turi būti daroma atsargiai, atidžiai sekant vartojimo instrukciją. Geriausia, dėl dozės ir vartojimo laiko, pasikonsultuoti su gydytoju. Jei temperatūra yra labai aukšta ir jaučiate susirūpinimą dėl savo būklės, geriau kreiptis į gydytoją. 

Svarbu prisiminti, kad nėštumo metu turite būti atsargios su vaistais, nes kai kurie vaistai, kuriuos vartojote anksčiau, gali nebetikti. Todėl prieš pradėdami vartoti bet kokius vaistus visada pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku. Taip pat stenkitės kuo daugiau ilsėtis, gerti daug vandens ir vartoti vitaminą C, kuris padės organizmui kovoti su infekcija.

Peršalus nėštumo metu, svarbu pasirinkti saugius ir patikimus gydymo metodus. Jei ieškote būdų, kaip sustiprinti organizmą ir pagerinti bendrą savijautą, su gydytojo pritarimu galima svarstyti lašelines, kurių sudėtyje yra konkretūs vitaminai ir medikamentai, turintys priešuždegiminių savybių. Kreipkitės į „Drops Clinic“ šeimos klinikos specialistus. Išklausę jūsų nusiskundimus, pageidavimus ir pagal atliktus išsamius tyrimus, mūsų gydytojai parinks tinkamiausią jūsų būklei infuzijų kursą. Daugiau informacijos ieškokite čia.

Kaip galiu apsaugoti save nuo peršalimo nėštumo metu?

Geriausias būdas apsisaugoti nuo peršalimo sukeliamų rizikos veiksnių nėštumui yra nesusirgti. Nors visiškai apsisaugoti nuo kiekvieno peršalimo viruso neįmanoma, yra keletas būdų, kaip nėštumo metu stiprinti imuninę sistemą:

  • Pakankami ilsėkitės. Nuovargis ir kasdienis stresas yra geriausias ligų draugas.
  • Sportuokite. Įrodyta, kad fiziniai pratimai ar net lengvas pasivaikščiojimas lauke gerina kraujo cirkuliaciją, stiprina natūralią organizmo apsaugą. Tačiau svarbu paminėti, kad nėštumo metu tinka tikrai ne visos sporto formos.
  • Laikykitės subalansuotos mitybos. Natūralius vitaminus organizmas pasisavina lengviau, todėl valgykite sveiką ir naudingais elementais praturtintą maistą – kuo daugiau vaisių, daržovių ir pilno grūdo produktų. 
  • Rinkitės sezonui tinkamą aprangą. Šaltuoju sezonu, kai ypatingai siaučia peršalimo ir gripo virusas, laikykite kojas, rankas ir galvą šiltai. Sušalus galūnes, tikimybė peršalti daug didesnė.
  • Dažniau būkite namuose. Venkite masinių susibūrimų vietų, ypač kai siaučia virusai. O jei jau turite būti ten, kur daug žmonių (pavyzdžiui, gydymo įstaigoje), dėvėkite apsauginę medicininę kaukę. Jos padės apsisaugoti nuo aplinkoje siaučiančių virusų ir bakterijų. 
  • Laikykitės tinkamų higienos priemonių. Tai vienas patikimiausių būdų apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų, taip pat ir peršalimo. Dažnai plaukite rankas šiltu vandeniu ir muilu, ypač grįžus iš lauko ir prieš valgį.
  • Gerkite daug skysčių. Tinka vanduo, arbatos, sultys. Stenkitės vengti gėrimų, turinčių daug kofeino ir cukraus.

Kokių gydymo būdų peršalus nėščioji turi vengti?

Dažnai vaistai, kuriuos esame įpratę vartoti susirgus peršalimu, nėštumo metu nebetinka. Nėščiosios turėtų vengti tam tikrų gydymo būdų ir nepiktnaudžiauti vaistais be gydytojo leidimo, nes daugelis jų gali turėti šalutinį poveikį ir nepalankiai veikti vaisiaus vystymąsi.

Dauguma vaistų, net ir homeopatiniai, turi vienokį ar kitokį šalutinį poveikį, tad nepatartina jų vartoti nepasitarus su gydytoju. Ypač svarbu būti atsargiai pirmojo trimestro metu, kai vystosi svarbiausi kūdikio organai.

Taip pat reikėtų visiškai pamiršti populiarius vaistus nuo peršalimo vaistus milteline forma. Jų sudėtyje dažnai yra labai didelė dozė paracetamolio ir kitų karščiavimą mažinančių medžiagų, kas gali pakenkti nėštumui. Nerekomenduojama vartoti antibiotikų, nebent juos skyrė gydytojas.

Visgi, svarbu atsiminti, kad prieš pradedant vartoti bet kokius vaistus, geriausia yra pasitarti su gydytoju ir nuolat stebėti savo būklę.

Peršalimas nėštumo metu dažniausiai yra nepavojingas, tačiau šiuo laikotarpiu, būsimos mamos bei vaikelio sveikata tampa jautresnė. Todėl svarbu laikytis atsargumo ir imtis tinkamų gydymo priemonių, kad nėštumas išliktų saugus. Užklupus peršalimui, „Drops Clinic“ gydytojų ekspertų komanda yra pasiruošusi jums padėti. Mūsų klinikos gydytojai jus apžiūrėję, paskirs tinkamą gydymo kursą ir padės greitai atsistoti ant kojų.

Dažnai užduodami klausimai:

Ar peršalus nėštumo metu galima gerti visų rūšių arbatą?

Nėštumo metu arbata gali palengvinti peršalimo simptomus. Dauguma vaistinių arbatų yra saugios nėščioms moterims, bet visada geriau yra pasitarti su gydytoju arba specialistu, ypač jei turite kokių nors specifinių sveikatos problemų arba vartojate kitus vaistus.

Vaistinės arbatos, pagamintos iš natūralių žolelių ir vaisių, tokių kaip imbieras, citrina, mėtos ar ramunėlės, dažnai laikomos saugiomis ir gali būti ypač naudingos peršalus. Imbiero arba mėtų arbata gali pagelbėti užgulus nosiai ar jaučiant gerklės skausmą.

Kai kurių arbatų sudėtyje gali būti medžiagų, turinčių neigiamą poveikį nėštumui. Todėl prieš gerdami bet kokią žolelių arbatą nėštumo metu, geriau pasitarti su gydytoju arba vaistininku. 

Be to, svarbu vengti arbatų, kuriose yra daug kofeino, pavyzdžiui, juodos ir žalios arbatų. Per didelis kofeino kiekis gali turėti neigiamą poveikį nėštumo eigai ir vaikeliui. Bet kokiu atveju, geriausiai išlikti atsargioms ir pasikonsultuoti su sveikatos specialistu.

Ar peršalimas nėštumo metu gali pakenkti vaisiui?

Dažniausiai peršalimo nėštumo metu pasekmės nėra tiesiogiai pavojingas vaisiui, bet gali sukelti nepatogumų. Svarbiausia yra vengti per stiprių vaistų ir pasikonsultuoti su gydytoju dėl saugių gydymo būdų, kad jie nepakenktų vaisiui. 

Peršalimo simptomai, tokie kaip užgulusi nosis, kosulys ir karščiavimas, gali būti nemalonūs būsimai mamai, bet paprastai nesukelia rimtų komplikacijų. Svarbu gerti daug skysčių, rūpintis savo imunine sistema ir laikytis prevencinių priemonių, kad peršalimo būtų galima išvengti. 

Jei peršalimas sukelia didelį diskomfortą ar kyla abejonių dėl jo įtakos nėštumui, geriausia pasitarti su gydytoju.

Ar antibiotikai nepakenks nėštumui?

Nėštumo metu kai kurių rūšių antibiotikų vartojimas gali kelti riziką vaisiui. Todėl yra itin svarbu, kad gydytojas, į kurį kreipėtės, žinotų apie jūsų nėštumą. Tik taip bus galima nustatyti tinkamiausią ir saugiausią gydymo būdą, jei antibiotikai tampa būtini. 

Jokiu būdu neturėtumėte savarankiškai pasirinkti antibiotikų, kad būtų išvengta galimų pavojų vaikeliui.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.