gruodžio 6 DIENA

Kolageno nauda mūsų organizmui

Kolageno nauda mūsų organizmui yra neginčijama. Šis baltymas atlieka labai svarbų vaidmenį mūsų organizme. Veikiantis kaip kūno struktūrinė medžiaga, jis ne tik suteikia odai elastingumo ir stiprumo, bet ir palaiko sąnarių lankstumą bei plaukų bei nagų sveikatą. Tačiau su amžiumi arba dėl įvairių veiksnių, tokių kaip netinkama mityba ar gyvenimo būdas, jo kiekis organizme gali kaip reikiant sumažėti. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokia yra kolageno nauda ir poveikis mūsų organizmui bei būdus, kurie padeda palaikyti jo lygį organizme optimaliomis sąlygomis. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip palaikyti sveikatą ir odos jaunystę ilgiau.

Kas yra kolagenas?

Kolagenas – tai siūlo formos baltymas, kurį organizme daugiausiai gamina ir sintezuoja fibrilinės ląstelės. Tai yra vienas pagrindinių jungiamojo ir epitelinio audinių komponentų. Šis struktūrinis baltymas svarbus odos, kaulų, sausgyslių, kremzlių, kraujagyslių sienelių ir kitų kūno audinių struktūros palaikymui ir stiprinimui.

Kolagenas susideda iš ilgų grandinių, vadinamų tropokolagenais, kurie jungiasi susidarius kelioms grandinėms. Kolagenų yra įvairių – šiuo metu yra žinomi 28 tipai. Dažniausiai sutinkamas yra I tipas. Jis sudaro 90 procentų viso žmogaus kūne esančio kolageno. I rūšies baltymas atsakingas už odos, kaulų, sausgyslių, kraujagyslių, organų ir dantenų struktūrą. II tipas yra svarbiausias kremzlėms ir sąnariams, o III tipas dalyvauja kraujagyslių, plaučių ir organų jungiamųjų audinių formavimosi procesuose.

Kolageno gamyba organizme yra kompleksiškas procesas, priklausantis nuo vitaminų, mineralų ir aminorūgščių. Su amžiumi kolageno gaminasi mažiau. Per metus organizmo gebėjimas gaminti kolageną natūraliai sumažėja apie 1–1,5%. Tai lemia odos raukšlėjimąsi, sausumą ir kitas su senėjimu susijusias problemas. Todėl pastaraisiais metais grožio industrijoje populiarėja kolageno papildai ir kosmetika su kolagenu, kuriais siekiama palaikyti odos elastingumą ir jaunumą.

Kokia yra kolageno nauda?

Kolageno nauda organizmui yra įvairi, tačiau vienas iš svarbiausių jo privalumų yra susijęs su odos palaikymu ir sveikata. Kolagenas yra pagrindinė odos struktūros sudedamoji dalis, prisidedanti prie jos elastingumo ir stiprumo. Senstant organizmui, natūraliai sumažėja kolageno gamyba, todėl atsiranda raukšlės. Kolageno nauda odai yra dažniausiai akcentuojama, todėl kolageno papildai ir kosmetika pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo.

Kita svarbi kolageno nauda yra susijusi su sąnarių sveikata. Kolagenas yra esminis sąnarių sausgyslių ir kremzlių komponentas, kuris užtikrina sąnarių judrumą ir elastingumą. Sąnarių ligos, tokios kaip osteoartritas, gali būti susijusios su kolageno praradimu organizme. Papildai gali padėti stiprinti sąnarius, mažinti skausmą ir uždegimą bei prisidėti prie bendros sąnarių sveikatos palaikymo.

Kolagenas taip pat yra svarbus plaukų ir nagų būklei. Kolageno vartojimas gali turėti teigiamą poveikį plaukų stiprumui ir tankumui, nagų tvirtumui ir bendrai jų būklei. Taip pat kolagenas prisideda ir prie dantų bei dantenų sveikatos. Be to, kolagenas taip pat turi įtakos kraujagyslių sveikatai, organų veiklai bei medžiagų apykaitai. 

Kolageno nauda organizmui yra didžiulė. Nepaisant to, prieš pradedant vartoti bet kokius kolageno papildus ar kitus preparatus, svarbu pasitarti su sveikatos specialistu, nes ne visiems jie gali būti tinkami. Vis dėlto, vartodami kolageną, daugelis žmonių pastebi teigiamus pokyčius, tokius kaip odos pagerėjimas, geresnė plaukų būklė ir bendrai puikesnė savijauta.

Būdai, kurie padeda spręsti kolageno trūkumą

Kolageno trūkumas gali kilti dėl įvairių priežasčių – senėjimo, netinkamo gyvenimo būdo, autoimuninių ligų ar net genetikos. Kad būtų išlaikytas sveikas kūno audinių ir organų funkcionalumas, svarbu šį trūkumą spręsti. Yra keletas būdų, kaip galima padidinti kolageno kiekį organizme:

  • Tinkama mityba. Organizmas negali efektyviai gaminti kolageno be antioksidantų, todėl jo gamybai labai svarbus vitaminas C – vienas geriausių antioksidantų. Maistas, turintis aukštą baltymų ir vitaminų E ir A kiekį, taip pat gali palaikyti kolageno gamybą. Įtraukite į savo mitybą daugiau raudonos mėsos, žuvies, paukštienos, šviežių vaisių ir daržovių. Taip pat maisto produktus, turinčius daug omega-3 riebalų rūgščių, kurios prisideda prie odos sveikatos.
  • Intraveninė terapija. Norint greitai ir efektyviai papildyti organizmą kolagenu ir vitaminais, galima rinktis ir intraveninę terapiją. „Drops Clinic” šeimos klinikoje galime pasiūlyti specialų preparatų rinkinį, skirta odos, nagų ir plaukų būklės gerinimui – „Glamūro terapija”. Tai ypatinga formulė, kurios sudėtyje yra gausu vandenyje tirpių vitaminų ir mineralų, kurie paskatins kolageno gamybą organizme. Tai greičiausias ir efektyviausias būdas padidinti kolageno organizme kiekiui ir puiki alternatyva nenorint ar negalint gerti papildų, nes naudingosios medžiagos yra įvedamos tiesiai į kraują.
  • Papildai. Rinkoje prieinami įvairūs kolageno papildai, įskaitant kolageno miltelius, kapsules ar geriamą kolageną. Vartojant šiuos papildus, svarbu pasirinkti kokybiškus produktus ir laikytis dozavimo nurodymų.
  • Reguliari fizinė veikla. Reguliarus fizinis aktyvumas skatina kraujotaką, gerina medžiagų apykaitą ir prisideda prie sveikos odos išvaizdos. Ypač veiksmingos yra svorio treniruotės, kurios stiprina sausgysles ir kremzles.
  • Vanduo. Taip pat yra labai svarbu užtikrinti pakankamą vandens suvartojimą, nes drėkinimas yra esminis odos ir kitų audinių sveikatos elementas. Vanduo padeda išlaikyti odos elastingumą ir stiprumą, o tai yra būtina norint palaikyti kolageno funkcionalumą.
  • Miegas. Gera miego kokybė taip pat yra svarbi norint palaikyti kolageno lygį organizme. Miego metu organizmas atlieka daugybę atstatymo procesų, įskaitant ir kolageno gamybą. Nereguliarus ar nepakankamas miegas gali sukelti jo trūkumą ir prisidėti prie ankstyvo odos senėjimo.

Jeigu ieškote efektyvaus būdo kaip paskatinti kolageno gamybą organizme, mes pasiruošę jums padėti. Mūsų komandą sudaro tik kvalifikuoti įvairių disciplinų gydytojai. Išklausę jūsų nusiskundimus ir pageidavimus bei atlikę išsamius tyrimus, jie paruoš individualų gydymo planą. Daugiau apie intraveninę terapiją skaitykite čia

Kolagenas yra svarbus organizmo komponentas, atliekantis svarbų vaidmenį odos, sąnarių, plaukų ir kaulų sveikatoje. Tačiau laikui bėgant organizmo galimybė gaminti kolageną mažėja. Nors kolageno papildai tampa vis populiaresni dėl jų gebėjimo prisidėti prie odos jaunystės, sąnarių lankstumo ir kitų svarbių kūno funkcijų palaikymo, yra daugybę kitų būdų, kurie padės organizme palaikyti tinkamą kolageno lygį.

Dažnai užduodami klausimai:

Kodėl kolageno kiekis organizme mažėja?

Kolageno kiekio sumažėjimą organizme lemia daugybė veiksnių. Dažniausiai, dėl to kaltas senėjimas, nes laikui bėgant organizmas geba gaminti vis mažiau šio baltymo. 

Kai kurie kiti veiksniai gali stipriai sumažinti kolageno organizme kiekį:

  • Per didelis cukraus suvartojimas. Vartojant daug cukraus, jis kraujyje sudaro naujas molekules, kurios gali pažeisti netoliese esančius baltymus, tarp kurių gali būti ir kolagenas.
  • Rūkymas. Tabako dūmuose esančios cheminės medžiagos pažeidžia odoje esantį kolageną ir elastiną odoje.
  • Saulės šviesa. Ultravioletiniai spinduliai skatina greitesnį kolageno skaidymą.
  • Autoimuninės ligos. Kai kurie autoimuniniai sutrikimai gali pakenkti kolageno gamybai.

Kada reikia pradėti vartoti kolageną?

Kolageno papildus gali būti naudinga pradėti vartoti, kai yra pastebimi pirmieji odos senėjimo požymiai ar prastėja bendra odos būklė. Tai taip pat galioja tiems, kurie kenčia nuo sąnarių skausmo ar nori sustiprinti plaukų ir nagų būklę. Ankstyvas kolageno papildų vartojimas gali padėti palaikyti geresnę savijautą. 

Tačiau prieš pradedant bet kokius papildus, svarbu pasitarti su sveikatos specialistu ir įvertinti individualius poreikius, kad pasirinktasis produktas būtų tinkamas ir saugus.

Jei įtariate, kad jūsų organizme trūksta kolageno, kreipkitės į „Drops Clinic” gydytojų komandą. Jie išklausys jūsų nusiskundimus ir pageidavimus ir atlikę išsamius tyrimus, paskirs tinkamiausią gydymo būdą, kad galėtumėte greitai džiaugtis gera savijauta.

Kokiais atvejais kolageno vartoti negalima?

Kolagenas gali būti netinkamas tiems, kurie yra alergiški jam ar bet kokiems kolageno papildų komponentams. Žmonės su sutrikusia inkstų funkcija turėtų vengti tam tikrų kolageno tipų. Nėščiosioms ar žindančioms moterims, prieš pradedant vartoti kolageno papildus, patariama pasitarti su gydytoju. Žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis arba vartojantys tam tikrus vaistus turėtų konsultuotis su sveikatos specialistu dėl galimų sąveikos poveikių.